Friday 26 April 2024

Προσφορά 10 υποτροφιών για το Summer Camp που διοργανώνεται από το Xi’an Jiaotong University, China

Δείτε παρακάτω την ανακοίνωση με το συνημμένο της από το Πανεπιστήμιο Xi’an Jiaotong University της Κίνας, με το οποίο το ΑΠΘ έχει υπογράψει Συμφωνία Επιστημονικής Συνεργασίας.

Aφορά προσφορά δέκα  (10) υποτροφιών (υπό μορφή απαλλαγής διδάκτρων) για  Διαδικτυακό Πρόγραμμα εκμάθησης κινεζικών, καθώς και επαφής με την κινεζική κουλτούρα και την κινεζική ζωή, με τίτλο “2022 Silk Road University Alliance Summer Camp”. Απευθύνεται σε προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς φοιτητές ή/και υποψήφιους διδάκτορες.

Η διάρκεια του προγράμματος είναι από τις 11  έως και τις 17 Ιουλίου 2022 (1 εβδομάδα).

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να συμπληρώσουν την αίτηση και να την υποβάλλουν ηλεκτρονικά στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων ( internat-rel@auth.gr ) μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά που αναφέρονται σε αυτήν.

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων είναι η 30 Ιουνίου 2022 και ώρα 12:00 μεσημβρινή.

Προσοχή: Λόγω του περιορισμένου χρόνου που δίνεται από το συνεργαζόμενο Πανεπιστήμιο, η επιλογή των υποψηφιοτήτων θα γίνει σύμφωνα με την αρχή της προτεραιότητας (first come first served).

Οι 10 πρώτοι φοιτητές που θα αιτηθούν και με την προϋπόθεση ότι θα έχουν συνυποβάλλει σωστά όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, θα ειδοποιηθούν αμέσως μετά για να υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτησή τους στην οργανωτική επιτροπή του Summer Camp.

In this July, Xi’an Jiaotong University is hosting the 2022 Silk Road University Alliance Summer Camp for students around the world. We sincerely invite students from your university or organization to join us to experience cutting-edge scientific lectures, Chinese language course and sharing session with XJTU students. Here is detailed information for our summer camp:

Time: July 11th – 17th

Venue: Zoom online meeting

Arrangement: please check the attachment for detailed schedule

We invite your university or organization to help us to promote the summer camp and to recommend 10 students to join the it. Basing on our partnership, we will waive the application fee (500 RMB) for recommended students from your recommendation.