Tuesday 30 April 2024

Προκήρυξη μίας θέσης για σπουδές στο  UMass Boston χειμερινό εξαμήνου 2024

Στο πλαίσιο της υφιστάμενης Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του ΑΠΘ με το The University of Massachusetts (UMass), Boston των ΗΠΑ, σας ενημερώνουμε για τη δυνατότητα προπτυχιακών σπουδών στο εν λόγω Πανεπιστήμιο, ενός/μίας  (1) φοιτητή/φοιτήτριας του ΑΠΘ, κατά το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2024/25 (Σεπτέμβριος- Δεκέμβριος 2024).

Ο/Η επιλεγείς/σα θα έχει απαλλαγή διδάκτρων αλλά θα καλύψει εξ ιδίων τα οδοιπορικά του/της έξοδα, το κόστος διαμονής, διατροφής, ιατροφαρμακευτικής ασφάλισης,  λοιπών δαπανών και έκδοσης visa (συνολικά έξοδα περίπου $8.000-10.000).

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να αντλήσουν περισσότερες πληροφορίες από το συνημμένο αρχείο.

Οι υποψήφιοι/ες θα πρέπει να συμπληρώσουν την αίτηση έως την Πέμπτη 29 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα: 12:00 μ.μ.

Η Επιτροπή Διεθνών Σχέσεων εν συνεχεία θα προβεί στην επιλογή του/της  επικρατέστερου/ης φοιτητή/φοιτήτριας και θα ενημερώσει αρμοδίως το Πανεπιστήμιο του UMass.

Για περισσότερες πληροφορίες: κ. Σοφία Λογοθέτη – Μανωλιάδου, τηλ. 2310 99 5307, internat-rel@auth.gr