Saturday 27 April 2024

Προκήρυξη για σπουδές κατά το εαρινό εξάμηνο 2023/24 στο The Education University of Hong Kong (EdHUK) της Κίνας

Στο πλαίσιο της υφιστάμενης Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας με το The Education University of Hong Kong (EdHUK) της Κίνας, το εν λόγω Πανεπιστήμιο προσφέρει τη  δυνατότητα προπτυχιακών σπουδών, ενός/μιάς  (1) φοιτητή/φοιτήτριας του ΑΠΘ, κατά το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2023/24 (αρχές Ιανουαρίου με τέλος Μαḯου 2024).

Όποιος/όποια επιλεγεί θα έχει απαλλαγή διδάκτρων αλλά θα καλύψει εξ ιδίων τα οδοιπορικά του/της έξοδα, το κόστος διαμονής, διατροφής, ιατροφαρμακευτικής ασφάλισης,  λοιπών δαπανών και έκδοσης visa.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να αντλήσουν περισσότερες πληροφορίες από το συνημμένο αρχείο.

Οι υποψήφιοι/ες θα πρέπει να συμπληρώσουν την επισυναπτόμενη αίτηση και να την καταθέσουν μαζί με τα δικαιολογητικά που αναλυτικά αναφέρονται εντός του εντύπου της αιτήσεως στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων  internat-rel@auth.gr , έως τις 31 Μαḯου 2023  (ώρα : 12:00 μεσημβρινή).

Η Επιτροπή Διεθνών Σχέσεων εν συνεχεία θα προβεί στην επιλογή του/της  επικρατέστερου/ης φοιτητή/φοιτήτριας και θα ενημερώσει αρμοδίως το Πανεπιστήμιο του EdHUK.

Για τυχόν διευκρινίσεις μπορείτε να απευθύνεστε: κ. Σοφία Λογοθέτη-Μανωλιάδου, τηλ. : 2310 995307, εργάσιμες ημέρες (8:30 -14:30).