Tuesday 19 March 2024

ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-2021

Λόγω των μέτρων για την αντιμετώπιση της διασποράς COVID 19, η αίτηση και τα δικαιολογητικά των πτυχιούχων αποστέλλονται είτε ηλεκτρονικά, είτε μέσω ταχυδρομείου/υπηρεσιών ταχυμεταφοράς από την 1η έως την 15η Νοεμβρίου 2020 στην παρακάτω διεύθυνση:

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΙ Μ.Μ.Ε.
ΕΓΝΑΤΙΑ 46, ΤΚ 54625 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΕΜΑIL:info@jour.auth.gr

Σύμφωνα με το αριθμ. 354/20-10-2020 εγγράφου του Υφυπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων σχετικά με το πλαίσιο διενέργειας των κατατακτηρίων εξετάσεων κατά το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, σε περίπτωση που η περιφερειακή ενότητα στην οποία εδρεύει το Τμήμα ή η Σχολή Α.Ε.Ι., υπάγεται σε πολύ υψηλό επιδημιολογικό επίπεδο σύμφωνα με τα οριζόμενα της ΚΥΑ αριθμ.Δ1α/Γ.Π.οικ.64450 (Β΄4484) , η διεξαγωγή των κατατακτηρίων εξετάσεων αναβάλλεται προσωρινά και διοργανώνεται σε μεταγενέστερο χρόνο όταν η περιφερειακή ενότητα υπαχθεί εκ νέου σε ένα από τα τρία πρώτα επιδημιολογικά επίπεδα (χαμηλό, μέτριο ή υψηλό)

Οι κατατακτήριες εξετάσεις θα διενεργηθούν μεταξύ 01ης και 20ης Δεκεμβρίου και το πρόγραμμα εξετάσεων θα ανακοινωθεί στην ιστοσελίδα του Τμήματος δέκα (10) ημέρες πριν την ημερομηνία εξέτασης του πρώτου μαθήματος. Επισημαίνεται ότι, οι ανωτέρω ημερομηνίες θα ισχύσουν μόνο βάσει των επιδημιολογικών επιπέδων (χαμηλό, μέτριο ή υψηλό).

Δικαιολογητικά:

• Αίτηση της/του ενδιαφερομένης/νου
  • Απλό αντίγραφο πτυχίου ή πιστοπιοιητικό περάτωσης σπουδών
  • Βεβαίωση ισοτιμίας του τίτλου των σπουδών τους από τον ΔΟΑΤΑΠ (προκειμένου για πτυχιούχους εξωτερικού)

Από τη Γραμματεία του Τμήματος