Monday 6 May 2024

Εγγραφές στο μάθημα “Εργαστήριο Οπτικοακουστικών Μέσων ΙΙ – Τηλεόραση (πρώην Εργαστήριο Ηλεκτρονικών ΜΜΕ ΙΙ – Τηλεόραση)

Καλούνται όσοι φοιτητές βρίσκονται στο 6ο ή στο 8ο εξάμηνο των σπουδών τους και θέλουν να παρακολουθήσουν το συγκεκριμένο εργαστηριακό μάθημα να δηλώσουν συμμετοχή στην παρακάτω φόρμα. Το εργαστήριο θα γίνεται κάθε Τρίτη (1ο τμήμα) και Πέμπτη (2ο τμήμα) στο Εργαστήριο Ηλεκτρονικών ΜΜΕ και οι παρακολουθήσεις είναι υποχρεωτικές. Λόγω της εργαστηριακής φύσης του μαθήματος, είναι περιορισμένος ο αριθμός φοιτητών που μπορούν να εγγραφούν και γι’ αυτό θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας. Σκοπός του εργαστηρίου είναι η δημιουργία τηλεοπτικού περιεχομένου μικρής διάρκειας (αυτόνομη οπτικοακουστική παραγωγή διάρκειας 8 λεπτών) από εργαστηριακές ομάδες (5-6 ατόμων), κατά αναλογία με το αντίστοιχο εργαστήριο του Ραδιοφώνου. Γι’ αυτό και καλό είναι να κάνετε δήλωση ομάδας και όχι ατομική (εκτός κι αν είστε μόνος/η, οπότε θα σας εντάξουμε εμείς σε ομάδα). Τα υπόλοιπα θα αναλυθούν στο Εισαγωγικό μάθημα.