Saturday 27 April 2024

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ: ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟΥ ΔΙΕΘΝΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχουν αναρτηθεί ανακοινώσεις του Ινστιτούτου Διεθνών Σχέσεων (ΙΔΙΣ) του Παντείου Πανεπιστημίου, σχετικά με

A. Aνοιχτό διαγωνισμό για τη χορήγηση δέκα (10) μικρών υποτροφιών αριστείας, ύψους 2.800 € έκαστη, για την ενίσχυση της εγχώριας έρευνας σε θέματα που σχετίζονται με την σύγχρονη Κίνα και τη στήριξη της ερευνητικής δραστηριότητας και της διεθνούς παρουσίας Ελλήνων διδακτόρων, μεταδιδακτορικών ερευνητών και μελών ΔΕΠ.

Προθεσμία υποβλής αίτησης: 8 Απριλίου 2024

B. Δεκαέξι (16) υποτροφίες σε προπτυχιακούς/-ές φοιτητές και φοιτήτριες για την παρακολούθηση του 3ου διαδικτυακού σεμιναρίου κινεζικών σπουδών με θέμα “Πολιτική, Επενδύσεις και Διεθνείς Σχέσεις της Κίνας”, που θα διεξαχθεί από 8 έως 11 Απριλίου 2024.

Προθεσμία υποβλής αίτησης: 31 Μαρτίου 2024