Tuesday 16 April 2024

Announcement for scholarships for the 2022 SWUFE “Chinese Bridge”Online Summer Camp

Δείτε την παρακάτω ανακοίνωση με τα συνημμένα της από το Πανεπιστήμιο Southwestern University of Finance and Economics (SWUFE) της Κίνας, με το οποίο το ΑΠΘ έχει υπογράψει Μνημόνιο Συνεργασίας.

Aφορά δωρεάν Διαδικτυακό Πρόγραμμα εκμάθησης κινεζικών, καθώς και επαφής με την κινεζική κουλτούρα και την κινεζική ζωή, με τίτλο “Chinese Bridge Online Summer Camp”.

Η διάρκεια του προγράμματος είναι από τις 18 Ιουλίου  έως τις 31 Ιουλίου 2022 (2 εβδομάδες).

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων είναι έως τις 14 Ιουλίου 2022, ενώ για να υποβάλλουν την αίτησή τους οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές θα πρέπει να εισέλθουν στο σύνδεσμο https://www.wjx.top/vm/rXnvXcp.aspx ή να σαρώσουν  τον συνημμένο κωδικό QR.

Προσοχή: Η επιλογή των υποψηφιοτήτων θα γίνει σύμφωνα με την αρχή της προτεραιότητας (first come first served).

Για τυχόν απορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν απευθείας με τον συντονιστή του προγράμματος (στα αγγλικά) στο email: international@swufe.edu.cn

Παρακαλούμε για ενημέρωση των προπτυχιακών, μεταπτυχιακών φοιτητών και υποψηφίων διδακτόρων και την ανάρτηση του παρόντος με τα συνημμένα του στις ανακοινώσεις του Τμήματός σας.

Τμήμα Διεθνών Σχέσεων

Application PosterPDF-2022 SWUFE “Chinese Bridge” Summer Online Program.pdf

Application Information of 2022 SWUFE “Chinese Bridge” Summer Online Program.docx