Tuesday 30 April 2024

Απόφαση για μετάθεση των εξετάσεων της πρώτης εβδομάδας της εξεταστικής περιόδου

Λόγω της απόφασης του Συλλόγου Φοιτητών του Τμήματος Δημοσιογραφίας & Μ.Μ.Ε. να προχωρήσει σε κατάληψη από την Τρίτη 23/01/2024 έως και την Δευτέρα 29/01/2024 σε ένδειξη διαμαρτυρίας για το νομοσχέδιο του ΥΠΑΙΘΑ με τον τίτλο «Ελεύθερο Πανεπιστήμιο», η Συνέλευση του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε. της Σχολής Κοινωνικών και Οικονομικών Επιστημών του Α.Π.Θ., υπ’ αριθμ. 535/24-01-2024, αποφάσισε, τη μετάθεση των εξετάσεων της πρώτης εβδομάδας της εξεταστικής περιόδου (22-26 Ιανουαρίου 2024 ), για το διάστημα 12 έως 16 Φεβρουαρίου 2024, σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχει δημοσιευτεί. Τυχόν αλλαγές για συγκεκριμένα μαθήματα, θα ανακοινωθούν σύντομα.

Σε συνάρτηση με την παραπάνω εξέλιξη, η Συνέλευση του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε. της Σχολής Κοινωνικών και Οικονομικών Επιστημών του Α.Π.Θ., αποφάσισε επίσης ότι σε καμία περίπτωση δεν είναι εφικτή περαιτέρω αναβολή της εξεταστικής, καθώς η έναρξη των μαθημάτων εαρινού εξαμήνου προγραμματίζεται για τη Δευτέρα 19 Φεβρουαρίου 2024.

Για ό,τι νεότερο, οι φοιτητές/τριες θα πρέπει να παρακολουθούν το πανεπιστημιακό τους e-mail, καθώς και τις ανακοινώσεις στις σελίδες του Τμήματος και του e-learning.