Friday 25 September 2020
previous arrow
next arrow
Slider

Έναρξη χειμερινού εξαμήνου 2014-15 του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών

Την Δευτέρα 13/10/14 αρχίζει η διδασκαλεία των μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου 2014-15 σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Α ΕΞΑΜΗΝΟ
Α ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΝΕΑ ΜΕΣΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
Δευτέρα 19.30μμ Αίθουσα 4β Μεθοδολογία Έρευνας Ι (Διδάσκοντες Α.Γαρδικιώτης Α.Δουλκέρη, Ν.Τσιγγίλης)
Τρίτη 17:00μμ Αίθουσα 1, Θεωρία και Πρακτική Σύγχρονης Δημοσιογραφίας (Διδάσκουσα Α Παναγιωταρέα)
Τετάρτη 17:00μμ, Αίθουσα σεμιναρίων-περίπτερο 1 , ΔΕΘ, Τεχνολογίες Νέων Μέσων (Διδάσκοντες Α Βέγλης, Γ Καλλίρης)
Β ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ
Δευτέρα 17:00μμ, Αίθουσα 1, Επικοινωνία Κοινωνία και Πολιτισμός (Διδάσκων Γ Πασχαλίδης)
Δευτέρα 19.30μμ Αίθουσα 4β Μεθοδολογία Έρευνας Ι (Διδάσκοντες Α.Γαρδικιώτης Α.Δουλκέρη, Ν.Τσιγγίλης )
Τετάρτη 17:00, Αίθουσα 1 Επικοινωνιακή Πολιτική και Πολιτισμός (Διδάσκουσα Σ Καιτατζη)

Γ ΕΞΑΜΗΝΟ
Α ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΝΕΑ ΜΕΣΑ
Δεύτερα 19.30μμ Αίθουσα 2 Γραμματισμός στα Ψηφιακά Μέσα Επικοινωνίας (Διδάσκουσα Δ.Δημητρακοπούλου)
Τρίτη 17:00μμ, Εργαστήριο ΗΛΜΜΕ ΔΕΘ Διαδικτυακή τηλεόραση (Διδάσκοντες Γ.Καλλίρης, Χ.Δημούλας)
Τρίτη 19.30 μμ Αίθουσα 4β Επικοινωνιακή Πολιτική και Πολιτισμός ΙΙ : Νέα Μέσα – πνευματική ιδιοκτησία – «remix culture» (Διδάσκουσα Έ Δεληγιάννη)
Τετάρτη 17:00μμ Αιθουσα 2 Δημοσιογραφία και οικοδόμηση της ειρήνης (Διδασκοντες Χ. Φραγκονικολόπουλος Ν Παναγιωτου)
Τετάρτη 19.30μμ Αιθουσα 4β Δημοσιογραφία, ΜΜΕ και Πολιτική (Διδάσκων Α. Σκαμνάκης)
Πέμπτη 17.00μμ Αίθουσα 2 Σχολιαστική Δημοσιογραφία (Διδάσκοντες Π.Πολίτης, Ζ.Βερβεροπούλου)
Πεμπτη 19.30μμ Αίθουσα 4β Ιστορία του Ελληνικού Τύπου, Η Ελληνική Ιστορία στον Τύπο (Διδάσκων Δ.Λυβάνιος)
Β ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ
Δευτέρα 17:00μμ, Αίθουσα σεμιναρίων περίπτερο 1 ΔΕΘ.Νέες Τεχνολογίες και Πολιτιστικοί Οργανισμοί (Διδάσκοντες Α.Βέγλης, Γ.Καλλίρης, Α.Μπαλτζής)
Τριτη 17:00μμ Αίθουσα 2 H διαλεκτική σχέση δημόσιας και ιδιωτικής σφαίρας (Διδασκων Β. Βαμβακάς)
Τρίτη 19.30 μμ Αίθουσα 4β Επικοινωνιακή Πολιτική και Πολιτισμός ΙΙ : Νέα Μέσα – πνευματική ιδιοκτησία – «remix culture» (Διδάσκουσα Έ Δεληγιάννη)
Τετάρτη 17:00μμ Αίθουσα 4β Οργάνωση και Διοίκηση Πολιτιστικών και μη Κερδοσκοπικών Οργανισμών (Διδάσκων Γ.Τσουρβάκας)
Τετάρτη 19.30μμ Αιθουσα 4β Δημοσιογραφία, ΜΜΕ και Πολιτική (Διδάσκων Α. Σκαμνάκης)
Πεμπτη 17:00μμ ,Αίθουσα 1, Η Σημειολογία της Εικόνας (Διδάσκουσα Χ.Σβαλίγκου)
Πεμπτη 19.30μμ Αίθουσα 4β, Ιστορία του Ελληνικού Τύπου, Η Ελληνική Ιστορία στον Τύπο (Διδάσκων Δ.Λυβάνιος,