Friday 19 April 2024

One scholarship for the Shanghai Summer School Belt & Road Program

Σας ενημερώνουμε ότι, στην ιστοσελίδα του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων έχει αναρτηθεί ανακοίνωση για προκήρυξη μίας (1) υποτροφίας σε άριστο προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό φοιτητή του Α.Π.Θ. για παρακολούθηση Θερινού Σχολείου Σχολείου Κινέζικης Γλώσσας & Πολιτισμού από 12 Ιουλίου έως 6 Αυγούστου 2021 (4 εβδομάδες), στο Shanghai International Studies University (SISU), στο πλαίσιο της Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του Α.Π.Θ.  με το εν λόγω Πανεπιστήμιο και του προγράμματος Belt and Road Countries Program,τoυ δήμου Σαγκάης.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων έως την Παρασκευή 4 Ιουνίου, 2021 στις 12:00 το μεσημέρι στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων (στην ηλεκτρονική διεύθυνση: internat-rel@auth.gr).