Friday 29 March 2024

Φοιτητές και φοιτήτριες του τμήματος Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ, ΑΠΘ, σκέφτονται και γράφουν για την καραντίνα του 2020

Στο πλαίσιο του μαθήματος Εφαρμογές Έντυπων Εκδόσεων, εν μέσω καραντίνας και εξ αποστάσεως μαθημάτων ζήτησα από τους φοιτητές και τις φοιτήτριες, σε αντικατάσταση μιας άσκησης, να γράψουν ένα κείμενο για το πώς νιώθουν μέσα σε αυτήν την περίεργη συγκυρία και να το συνοδεύσουν με δικές τους φωτογραφίες, με σκοπό να ετοιμάσω μια έκδοση, ως ανάμνηση αυτής της περιόδου.

Στις σελίδες της έκδοσης οι φοιτητές και οι φοιτήτριες που παρακολούθησαν το μάθημα, «σκέφτονται και γράφουν» για τη δική τους καραντίνα.

Από εδώ μπορείτε να κατεβάσετε την έκδοση σε μορφή pdf και στη διεύθυνση https://issuu.com/gina_georgiadou/docs/quarantext μπορείτε να δείτε σε μορφή e-magazine (καλύτερα με chrome).

Ελπίζω τα κείμενά τους να σας εμπνεύσουν, όπως ενέπνευσαν και εμένα, για κάτι καλύτερο και βαθύτερο.

Καλή ανάγνωση
Ελισάβετ Τζίνα Γεωργιάδου | egeorgiadou@jour.auth.gr