Friday 19 April 2024

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΤΑΜΕΙΟΥ ΑΡΩΓΗΣ ΑΠΟΡΩΝ ΜΕΣΣΗΝΙΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ, ΑΚ. ΕΤΟΥΣ 2021-22

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί η προκήρυξη του Ταμείου Αρωγής Απόρων Μεσσηνίων Φοιτητών, της Ιεράς Μητροπόλεως Μεσσηνίας, που αφορά σε χορήγηση υποτροφιών ακ. έτους 2021-22, σε νεοεισαχθέντες/-είσες φοιτητές και φοιτήτριες, ηλικίας έως 30 ετών, με οικονομικές δυσκολίες, οι οποίοι/-ες κατάγονται από τις επαρχίες της Ι.Μ. Μεσσηνίας και έως την εισαγωγή τους στο Πανεπιστήμιο διαμένουν εντός των ορίων της Ιεράς Μητροπόλεως Μεσσηνίας.

Θα χορηγηθούν 4 υποτροφίες σε όσους/όσες φοιτούν σε ελληνικά ΑΕΙ, πλην της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ & του ΕΚΠΑ και της Σχολής Ανθρωπιστικών Επιστημών και Πολιτισμικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου.

Ημερομηνίες υποβολής αίτησης, από τους/τις ίδιους/-ιες τους/τις ενδιαφερόμενους/-ες στη Γραμματεία του Ταμείου, αποκλειστικά και μόνο στις 8 & 9 Οκτωβρίου 2021.

Τμήμα Σπουδών