Thursday 28 March 2024

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ALZAHRA (ΤΕΧΕΡΑΝΗ, ΙΡΑΝ) ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ Α΄, Β΄ & Γ΄ ΚΥΚΛΟΥ ΣΠΟΥΔΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα προς το έγγραφο 86305/Z1/6-7-2020 του ΥΠΑΙΘ και το Φ.3226.43/ΑΣ305/30007/25-6-20 έγγραφο της Δ/νσης Μορφωτικών & Πολιτιστικών Υποθέσεων του ΥΠΕΞ, με το οποίο διαβιβάζονται οι από 22-6-2020 ρηματικές διακοινώσεις της Πρεσβείας του Ιράν στην Αθήνα, στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί ανακοίνωση σχετικά με το πρόγραμμα υποτροφιών του Πανεπιστημίου Alzahra σε αλλοδαπούς/-ές φοιτητές και φοιτήτριες όλων των κύκλων σπουδών του.

Χορηγούνται 3 τύποι υποτροφίας:

• πλήρης (μόνο για Β΄ και Γ΄κύκλο σπουδών): απαλλαγή από τα τέλη φοίτησης και χρήσης υπηρεσιών, διαμονή σε εστία του πανεπιστημίου (μονόκλινο, χωρίς διατροφή), ιατρική περίθαλψη, κοινωνική μέριμνα
  • μερική: απαλλαγή από τα τέλη φοίτησης, διαμονή σε εστία του πανεπιστημίου (μονόκλινο, χωρίς διατροφή), ιατρική περίθαλψη
  • στοιχειώδης: απαλλαγή από τα τέλη φοίτησης και ιατρική περίθαλψη

Δεν αναφέρεται προθεσμία υποβολής αίτησης.

Τμήμα Σπουδών