Tuesday 23 April 2024

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΕΣΘΟΝΙΑΣ ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ, ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ (ΑΚ. ΕΤΟΥΣ 2021-22), ΘΕΡΙΝΑ/ΧΕΙΜΕΡΙΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ (2021)

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί το πρόγραμμα υποτροφιών της Εσθονικής Κυβέρνησης για:

1. Κινητικότητα διδακτικού και ερευνητικού προσωπικού
  2. Σπουδές πλήρους φοίτησης όλων των κύκλων σπουδών/κινητικότητα φοιτητών και φοιτητριών όλων των κύκλων σπουδών
  3. Θερινά μαθήματα εσθονικής γλώσσας & πολιτισμού (online)/αγγλόφωνα θερινά και χειμερινά σχολεία εσθονικών ιδρυμάτων τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (on line/in situ κατά περίπτωση)

Οι αιτήσεις υποβάλλονται αποκλειστικά ηλεκτρονικά (με εγγραφή χρήστη), με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά στα οποία συμπεριλαμβάνεται κατά περίπτωση επιστολή αποδοχής από/προεγγραφή σε εσθονικό ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Προθεσμία για τα 1 & 3: 1η Μαϊου 2021
Προθεσμία για το 2: από 1 Αυγούστου έως 1 Σεπτεμβρίου 2021