Thursday 28 March 2024

Υποτροφίες του Υπουργείου Παιδείας της Δημοκρατίας της Κίνας (Ταιβάν)

Δείτε τις συνημμένες δύο ανακοινώσεις σχετικά με προγράμματα υποτροφιών του Υπουργείου Παιδείας της Ταϊβάν για α) προπτυχιακές (διάρκειας 4 ετών), μεταπτυχιακές (διάρκειας 2 ετών) και διδακτορικές (διάρκειας 4 ετών) σπουδές και β) πρόγραμμα εκμάθησης της γλώσσας Huayu (Μανδαρίνικα), συναποτελούμενο από ένα θερινό σχολείο (Ιούνιο-Ιούλιο ή Ιούλιο-Αύγουστο) και ένα σύντομο πρόγραμμα 3μηνης ή 6μηνης ή 9μηνης ή ετήσιας διάρκειας.

Η υποτροφία καλύπτει τα δίδακτρα και χορηγεί μηνιαίο επίδομα διαβίωσης.

Για την αναλυτική προκήρυξη και τη σχετική αίτηση, καθώς και λίστα με τα πανεπιστήμια της Taiwan και τα κέντρα εκμάθησης της γλώσσας Huayu, οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να ανατρέξουν στις ιστοσελίδες:

Οι αιτήσεις υποβάλλονται από 1 Φεβρουαρίου έως 31 Μαρτίου στην Αντιπροσωπεία της Ταϊπέι στην Αθήνα.
(Διεύθυνση: ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ 57, ΨΥΧΙΚΟ- 15452, Τηλ: 210-6776750, 210-6775122)

Για οποιαδήποτε απορία/διευκρίνιση, οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να απευθύνονται στο email: taipeigreece@gmail.com