Friday 29 March 2024

Υποβολή Αιτήσεων Ορκωμοσίας 03-03-2022

Η Ορκωμοσία για τους τελειόφοιτους της περιόδου Φεβρουαρίου 2022 θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 03 Μαρτίου2022, ώρα  10:00 π.μ. στην Κεντρική Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ.

Η τελετή θα διεξαχθεί με φυσική παρουσία, σύμφωνα με όσα αναφέρονται στο ΦΕΚ 4406/24-09-21 σχετικά με τη λειτουργία των ΑΕΙ και την αποφυγή διάδοσης της COVID-19 και θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση ανάλογα με τα επιδημιολογικά δεδομένα.

Οι φοιτητές/τριες που έχουν συμπληρώσει τις προϋποθέσεις για τη λήψη πτυχίου, καλούνται να αποστείλουν ηλεκτρονικά από την Πέμπτη 10 Φεβρουαρίου 2022 έως την Παρασκευή 18 Φεβρουαρίου 2022 την αίτηση ορκωμοσίας μέσα από το περιβάλλον students.auth.gr σύμφωνα με τις οδηγίες που παρέχονται στο https://it.auth.gr/el/node/5164.

Μαζί με την αίτηση θα πρέπει να επισυνάψετε τα παρακάτω:

1. Στο πεδίο της ακαδημαϊκής ταυτότητας, οι φοιτητές/τριες θα πρέπει είτε να αναρτήσουν φωτογραφία της κομμένης /ακυρωμένης ακαδημαϊκής τους ταυτότητας, είτε σε περίπτωση απώλειας της θα αναρτήσουν υπεύθυνη δήλωση, η οποία εκδίδεται μέσω του www.gov.gr
  2. Βεβαίωση από τη Βιβλιοθήκη του Τμήματος ότι δεν υπάρχει καμία οφειλή βιβλίωνκαι ότι έχει παραδοθεί σε CD η Πτυχιακή Εργασία.
  3. Βεβαίωση διαγραφής από τις φοιτητικές εστίες (για όσους διέμεναν)
  4. Βιβλιάριο Υγείας ΑΠΘ (για όσους έχει εκδοθεί)

Αυθημερόν ή την επομένη, οι πτυχιούχοι θα λάβουν  μέσω του students.auth.gr , υπογεγραμμένα ψηφιακά τα κάτωθι:

• Αντίγραφο πτυχίου.
  • Αναλυτική Βαθμολογία
  • Πιστοποιητικό στρατολογίας (για τους άνδρες εφόσον ζητηθεί)
  • Παράρτημα διπλώματος ελληνικό-αγγλικό