Thursday 28 March 2024

Πρόσκληση σε φοιτητές για συμμετοχή στο International Careers Festival

festival_2017_webΣας ενημερώνουμε ότι το ΑΠΘ  από 7.12.2016 έχει γίνει μέλος του Διεθνούς Δικτύου Giovani nel Mondo που εδρεύει στην Ρώμη, Ιταλία.

Στο πλαίσιο της συμμετοχής του ΑΠΘ στο προαναφερόμενο δίκτυο, περιήλθε ανακοίνωση για την διοργάνωση του 2nd International Careers Festival, που θα διεξαχθεί στην Ρώμη, από 11 έως 14 Μαρτίου 2017.

Στο International Careers Festival προσκαλούνται να συμμετάσχουν προπτυχιακές/οί ή μεταπτυχικές/κοί φοιτήτριες/φοιτητές σε θεματικές ενότητες σχετικές με:

• Rome Model United Nations
  • Rome Business Game
  • Rome Press Game
  • International Careers Course

Σας πληροφορούμε επίσης ότι υπάρχει η δυνατότητα διεκδίκησης υποτροφιών.

Επισυνάπτεται το σχετικό πληροφοριακό υλικό και η σχετική ιστοσελίδα: www.internationalcareersfestival.org, απ’όπου οι ενδιφερόμενες/οι μπορούν να αντλήσουν όλες τις σχετικές πληροφορίες.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων ( που έχει δοθεί ειδικά για το ΑΠΘ) είναι η 16η Δεκεμβρίου 2016.

flyer-20x15cm_romeicf_en_f

Η Προϊσταμένη