Tuesday 16 April 2024

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για Εθελοντική Εργασία

Σας κάνουμε γνωστό  ότι το Τμήμα Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε., δια του Εργαστηρίου Ηλεκτρονικών Μ.Μ.Ε., συμμετέχει ως συνδιοργανωτής φορέας στο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα «Κάνω ραδιόφωνο στο European School Radio», που υλοποιείται για τρίτη συνεχή χρονιά σε συνεργασία με την Επιστημονική Εταιρεία “Διαθεματικό Διαπολιτισμικό Ραδιόφωνο της Εκπαιδευτικής Κοινότητας με την επωνυμία European School Radio, Το Πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο” (E.S.R.),  το Αλεξάνδρειο Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Θεσσαλονίκης (Α.Τ.Ε.Ι.Θ.) και την Ένωση Συντακτών Ημερησίων Εφημερίδων Μακεδονίας- Θράκης (Ε.Σ.Η.Ε.Μ-Θ.). Το πρόγραμμα θα υλοποιηθεί από τον Ιανουάριο 2018 έως τον Μάιο 2018.

Καλούμε τους φοιτητές του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε., που ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στην Ομάδα Υποστήριξης των Δημοσιογράφων της Ε.Σ.Η.Ε.Μ.-Θ., να συμπληρώσουν την φόρμα συμμετοχής. Η συμμετοχή είναι εθελοντική και περιλαμβάνει ένα στάδιο επιμόρφωσης τον Νοέμβριο 2018, του οποίου η παρακολούθηση κρίνεται σημαντική.