Friday 29 March 2024

Πρόσκληση Γενικής Συνέλευσης (αριθμ. 374)

Καλούνται τα μέλη της Συνέλευσης του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας να προσέλθουν σε συνεδρίαση που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 18 Απριλίου 2018 και ώρα 09.30 π.μ. στην αίθουσα 2β, 2ος όροφος του κτηρίου του Τμήματος (Εγνατία 46).

Σε περίπτωση μη απαρτίας θα επαναληφθεί στις 10.00 π.μ. την ίδια ημέρα και στον ίδιο τόπο.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ (αριθμ. 374).

1. Επικύρωση Πρακτικών.
  2. Αιτήσεις επιστημονικών αδειών μελών Δ.Ε.Π. του Τμήματος.
  3. Αίτηση εκπαιδευτικής αδείας μέλους Ε.Ε.Π. του Τμήματος.
  4. Επικαιροποίηση παλιών και ορισμός νέων υπολόγων στο Τμήμα Περιουσίας του Α.Π.Θ.
  5. Ορισμός επιστημονικά υπεύθυνου για τη διοργάνωση του 7ου Θερινού Σχολείου στη «Περιβαλλοντική Δημοσιογραφία», που θα διεξαχθεί από 20/07/2018 έως 29/07/2018.
  6. Ορισμός επιστημονικά υπευθύνων για τη διοργάνωση της Thessaloniki International Media Summer Academy, που θα διεξαχθεί από 13/07/2018 έως 21/07/2018.
  7. Χορήγηση αδείας ασκήσεως ιδιωτικού έργου/εργασίας με αμοιβή μελών Ε.Ε.Π. και Ε.ΔΙ.Π. του Τμήματος σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 31 του Ν.3528/2007.
  8. Ορισμός τριμελούς εισηγητικής επιτροπής σχετικά με τις μετατάξεις εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π. στο Τμήμα Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε.
  9. Συζήτηση για τον Εσωτερικό Κανονισμό Διδακτορικών Σπουδών του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε.
  10. Αναγνώριση μαθημάτων σε επανεγγραφέντες φοιτητές του ΜΠΣ του Τμήματος.
  11. Ορισμός τριμελών εξεταστικών επιτροπών μεταπτυχιακών φοιτητών του Τμήματος (Α. Χατζηπαντελή, Μ. Παπασωτήρη).
  12. Αιτήσεις εκπόνησης διδακτορικής διατριβής εαρινού εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2017-2018.
  13. Ετήσια έκθεση προόδου υποψηφίου διδάκτορα του Τμήματος κ. Σ. Μπάρτζελη.
  14. Ορισμός θέματος της επί διδακτορία διατριβής υποψηφίου διδάκτορα του Τμήματος κ. Σ. Μπάρτζελη.
  15. Τεχνική αναφορά της υποψήφιας διδάκτορος του Τμήματος κ. Αφροδίτης Παπαδημητρίου.
  16. Αίτηση συγγραφής διδακτορικής διατριβής στην αγγλική γλώσσα, υποψηφίου διδάκτορα του Τμήματος, κ. Ευριπίδη Ζαντίδη.
  17. Έκθεση περάτωσης μεταδιδακτορικής έρευνας της κ. Σ. Θεοδοσιάδου.
  18. Αίτηση παράτασης μεταδιδακτορικής έρευνας κ. Δ. Παπανικολάου.
  19. Φοιτητικά :
    • Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
    • Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
  20. Ανακοινώσεις-Αιτήσεις-Προτάσεις.

Ο  Πρόεδρος του Τμήματος