Thursday 28 March 2024

Πρόσκληση Γενικής Συνέλευσης (αριθμ. 368)

Καλούνται τα μέλη της Συνέλευσης του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας να προσέλθουν σε συνεδρίαση που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 09.30 π.μ. στην αίθουσα 2β, 2ος όροφος του κτηρίου του Τμήματος (Εγνατία 46).

Σε περίπτωση μη απαρτίας θα επαναληφθεί στις 10.00 π.μ. την ίδια ημέρα και στον ίδιο τόπο.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ (αριθμ. 368).

1. Πρόσληψη εκπαιδευτικού προσωπικού με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου (Ι.Δ.Ο.Χ.), βάσει του Π.Δ. 407/80, εαρινού εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2017-2018.
  2. Χορήγηση αδείας ασκήσεως ιδιωτικού έργου/εργασίας με αμοιβή μελών Ε.Ε.Π. και Ε.ΔΙ.Π. του Τμήματος σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 31 του Ν.3528/2007.
  3. Οικονομικά.
  4. Έγκριση Κανονισμού για επανίδρυση του Αγγλόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος  Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε. :ΠΜΣ στα Ψηφιακά Μέσα, Επικοινωνία και Δημοσιογραφία. (εξ’ αναβολής).
  5. Έγκριση ίδρυσης Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος  Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε. : (εξ’ αναβολής).
  6. Έγκριση ίδρυσης Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος  Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε. : (εξ’ αναβολής).
  7. Ορισμός τριμελών εξεταστικών επιτροπών μεταπτυχιακών φοιτητών του Τμήματος (Κ. Δημολιός, Α. Κοπτσίδης).
  8. Αναγόρευση αποφοίτων του Αγγλόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος.
  9. Υποτροφίες αριστείας για τους φοιτητές του Αγγλόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών, ακαδημαϊκού έτους 2017-2018.
  10. Τροποποίηση τίτλου διδακτορικής διατριβής υποψήφιας διδάκτορος κ. Ιωάννας Υφαντίδου.
  11. Ορισμός θέματος διδακτορικής διατριβής υποψήφιας διδάκτορος κ. Α. Ξενίδου.
  12. Αίτηση εκπόνησης μεταδιδακτορικής έρευνας στο Τμήμα, της κ. Ανθής Αργυρούδη.
  13. Ανάθεση διδασκαλίας του μαθήματος «Ψηφιακά Είδη Λόγου και Δημοσιογραφία», του Ελληνόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος, στην κ. Θεοδώρα Σαρίδου, υποψήφια διδάκτορα του Τμήματος.
  14. Φοιτητικά :
    Α) Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
    Β)  Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
  15. Ανακοινώσεις-Αιτήσεις-Προτάσεις.

Ο  Πρόεδρος του Τμήματος