Friday 19 April 2024

Πρόσκληση Γενικής Συνέλευσης (αριθμ. 363)

Καλούνται τα μέλη της Συνέλευσης του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας να προσέλθουν σε συνεδρίαση που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 10.00 π.μ. στην αίθουσα 2β, 2ος όροφος του κτηρίου του Τμήματος (Εγνατία 46).

Σε περίπτωση μη απαρτίας θα επαναληφθεί στις 10.30 π.μ. την ίδια ημέρα και στον ίδιο τόπο.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ (αριθμ. 363)

1. Επικύρωση πρακτικών.
  2. Προκήρυξη μίας θέσης Δ.Ε.Π. στη βαθμίδα του Καθηγητή πρώτης βαθμίδας, με γνωστικό αντικείμενο «Διεθνείς Σχέσεις και Μ.Μ.Ε.», μετά από αίτηση του Αναπληρωτή Καθηγητή κ. Χ. Φραγκονικολόπουλου.
  3. Προκήρυξη μίας θέσης Δ.Ε.Π. στη βαθμίδα του Αναπληρωτή Καθηγητή, με γνωστικό αντικείμενο «Τεχνολογία των Μ.Μ.Ε. (Ψηφιακή Διαχείριση Ήχου και Εικόνας στα Ηλεκτρονικά Μ.Μ.Ε.)», μετά από αίτηση του Επίκουρου Καθηγητή κ. Χ. Δημούλα.
  4. Προκήρυξη μίας θέσης Δ.Ε.Π. στη βαθμίδα του Αναπληρωτή Καθηγητή, με γνωστικό αντικείμενο «Κοινωνιολογία της Επικοινωνίας», μετά από αίτηση του Επίκουρου Καθηγητή κ. Β. Βαμβακά.
  5. Επικαιροποίηση Ενιαίου Μητρώου του Τμήματος.
  6. Καθορισμός γνωστικού αντικειμένου μέλους Ε.ΔΙ.Π. του Τμήματος (Ρ. Κωτσάκης).
  7. Καθορισμός γνωστικού αντικειμένου μέλους Ε.ΔΙ.Π. του Τμήματος (Ε. Γεωργιάδου).
  8. Εξειδίκευση υποχρεώσεων από 05-12-2017, ημέρα παρουσίασης και ανάληψης καθηκόντων της κ. Ι. Κωσταρέλλα, στη βαθμίδα του Επίκουρου Καθηγητή.
  9. Ορισμός επιτροπών Τμήματος ακαδημαϊκού έτους 2017-2018.
  10. Καθορισμός Υπευθύνων Κατευθύνσεων Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
  11. Ανάθεση διδασκαλίας μαθήματος του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών του Α.Π.Θ., σε μέλος Δ.Ε.Π. του Τμήματος.
  12. Οικονομικά.
  13. Ενημέρωση για το κτηριακό.
  14. Θέματα Erasmus και άλλων προγραμμάτων διεθνών ανταλλαγών φοιτητών.
  15. Πρακτική Άσκηση. Ορισμός Επιτροπής Αξιολόγησης και Ενστάσεων.
  16. Συζήτηση για την εφαρμογή των διατάξεων του Ν.4485/2017 για το Σχέδιο Κανονισμού του 2ου και 3ου Κύκλου Σπουδών.
  17. Υποτροφίες με οικονομικά κριτήρια του Ελληνόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
  18. Συγκρότηση Ειδικής Διατμηματικής Επιτροπής του Δ.Δ.Π.Μ.Σ. ‘’Προηγμένα Συστήματα Υπολογιστών και Επικοινωνιών’’.
  19. Συμμετοχή του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε. στο Διατμηματικό Π.Μ.Σ. ‘’Προηγμένα Συστήματα Υπολογιστών και Επικοινωνιών’’.
  20. Ορισμός τριμελών εξεταστικών επιτρόπων μεταπτυχιακών φοιτητών του Τμήματος.
  21. Αναγόρευση αποφοίτων του Ελληνόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος.
  22. Αίτηση εκπόνησης διδακτορικής διατριβής στο Τμήμα της κ. Αφροδίτης Ξενίδου.
  23. Ανασύνθεση τριμελούς συμβουλευτικής επιτροπής υποψηφίου διδάκτορα του Τμήματος κ. Κυριάκου Ρίσκου.
  24. Τροποποίηση θέματος διδακτορικής διατριβής υποψήφιας διδάκτορος του Τμήματος κ. Ε. Φωτίου.
  25. Ορισμός επταμελούς εξεταστικής επιτροπής υποψηφίου διδάκτορα του Τμήματος κ. Νικόλαου Κουμαρτζή.
  26. Ορισμός επταμελούς εξεταστικής επιτροπής υποψηφίου διδάκτορα του Τμήματος κ. Γεώργιου Μεταξιώτη.
  27. Εκθέσεις Προόδου Υποψηφίων διδακτόρων του Τμήματος.
  28. Φοιτητικά :
    Α) Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
    Β) Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
  29. Ανακοινώσεις-Αιτήσεις-Προτάσεις.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος