Tuesday 23 April 2024

Προκήρυξη υποτροφιών για διαδικτυακά μαθήματα Κινέζικης Γλώσσας (30 Ιανουαρίου – 4 Φεβρουαρίου 2023)

Στο πλαίσιο της συμμετοχής του ΑΠΘ στο δίκτυο Πανεπιστημίων BRAUIC παραλήφθηκε η παρακάτω ηλεκτρονική αλληλογραφία με τα συνημμένα της.

Αφορά πρόσκληση στους/στις φοιτητές/φοιτήτριες του ΑΠΘ για συμμετοχή χωρίς δίδακτρα στα διαδικτυακά μαθήματα : “Chinese Language & Culture Winter School” που διοργανώνονται από το Nanchang University της Κίνας.

Απευθύνονται σε φοιτητές/φοιτήτριες όλων βαθμίδων, που έχουν καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας. Το επίπεδο διδασκαλίας της κινεζικής γλώσσας είναι αρχαρίων, ενώ ο αριθμός των ενδιαφερομένων μπορεί να είναι απεριόριστος.

Οι ενδιαφερόμενοι/νες παρακαλούνται να συμπληρώσουν τη φόρμα https://forms.gle/qFQ4Kpga3kAPDpTM8 έως την Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2023.

Το Τμήμα Διεθνών Σχέσεων θα συλλέξει τα στοιχεία όλων των ενδιαφερομένων και θα τα υποβάλλει αρμοδίως στο Nanchang University της Κίνας.

Για τυχόν επιπρόσθετες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με το Τμήμα Διεθνών Σχέσεων, στο τηλέφωνο 2310 996742 με την κ. Δήμητρα Μεντεκίδου (εργάσιμες ημέρες και ώρες).

We’re forwarding the details of Chinese Language & Culture Winter School by Nanchang University.

Warm greetings from Nanchang University and we hope this email finds you well.

This winter we will have a Winter School program with the theme of Chinese Language & Culture. It is a one-week program runs from January 30th 2023 to February 4th, 2023, and it is open for non-Chinese students from universities of our Consortium, for free and with no limits of student numbers.

Please find the attached program poster  (see appendix 1) for detailed information and please do not hesitate to contact us if you have any further questions about the program.

Participants shall download the Ding Talk App to join the courses. Instruction for using Ding Talk is attached (see appendix 3).