Thursday 25 April 2024

Προκήρυξη υποτροφίας για συμμετοχή σε Θερινό Σχολείο του University of Ulsan, Korea (30/6 – 27/7/2023)

Στο πλαίσιο της Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του Α.Π.Θ.  με το University of Ulsan, της Κορέας, προσφέρεται μία (1) υποτροφία σε άριστο προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό φοιτητή  του Α.Π.Θ. για παρακολούθηση Θερινού Σχολείου στο εν λόγω Πανεπιστήμιο, στο διάστημα από 30 Ιουνίου έως και 27 Ιουλίου 2023 (4 εβδομάδες).

Σας προωθούμε παρακάτω την ηλεκτρονική αλληλογραφία και επισυνάπτεται το απαραίτητο πληροφοριακό υλικό.

Η υποτροφία καλύπτει: το κόστος συμμετοχής στο Θερινό Σχολείο, την διδακτική ύλη, εκπαιδευτικές επισκέψεις και εκδρομές τα Σαββατοκύριακα και κάποια γεύματα κατά την διάρκεια των εκδρομών.

Όποιος επιλεγεί θα πρέπει να καλύψει εξ ιδίων το κόστος:
α) διαμονής (στον ξενώνα του Πανεπιστημίου, σε δίκλινα δωμάτια με μπάνιο:  500 USD)
β) οδοιπορικών εξόδων, και
γ) διατροφής

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές παρακαλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση <https://forms.gle/GWNNM2vtbZX9hdTL6>  έως την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου 2023.

Σε περίπτωση περισσοτέρων υποψηφιοτήτων, η Επιτροπή Διεθνών Σχέσεων θα προβεί στην επιλογή του πλέον αρίστου και θα αποστείλει κατόπιν την αίτησή του με τα απαραίτητα δικαιολογητικά στο University of Ulsan.

This is to invite your students to Ulsan International Program – UIP (Summer Korean Studies program). UIP will be held between June 30 and July 27, 2023.

UIP has been the most popular summer Korean studies program since 2004 among students of UOU’s partner universities.

I hope your students interested in Korea could participate in UIP 2023 and expand their horizons and have better understanding on Korea as well as other cultures.

Let me share the video clips that the previous UIP participants created.

Important Information

1. Number of students to be invited: 1