Wednesday 24 April 2024

Συνέδριο με θέμα: «Μέσα, Επικοινωνιακό Σύστημα και Βιώσιμη Ανάπτυξη».

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Στις 6, 7 και 8 Μαίου 2015 θα πραγματοποιηθεί στο Πάντειο Πανεπιστήμιο συνέδριο με θέμα: «Μέσα, Επικοινωνιακό Σύστημα και Βιώσιμη Ανάπτυξη». Το συνέδριο θα περιλαμβάνει ομιλίες και συμπόσια. Είναι ανοικτό σε όλα τα μέλη της πανεπιστημιακής και ερευνητικής κοινότητας, σε υποψήφιες και υποψήφιους διδάκτορες, μεταπτυχιακούς φοιτητές και φοιτήτριες και σε επαγγελματίες που δραστηριοποιούνται στο ευρύτερο πεδίο των Μέσων και της Επικοινωνίας. Η γλώσσα του συνεδρίου είναι η ελληνική. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν τις προτάσεις τους για παρουσίαση εισήγησης ή οργάνωσης συμποσίου. Οι προτάσεις θα πρέπει να αποσταλούν ηλεκτρονικά μέσω του δικτυακού τόπου του συνεδρίου και θα υποβληθούν ανώνυμα σε κρίση από δύο μέλη της επιστημονικής επιτροπής του συνεδρίου.

Προθεσμία υποβολής προτάσεων: 15 Ιανουαρίου 2015

Ημερομηνία ανακοίνωσης αποδοχής ή απόρριψης: 1 Φεβρουαρίου 2015

Προθεσμία υποβολής των τελικών κειμένων ή παρουσιάσεων: 15 Απριλίου 2015

Περισσότερες πληροφορίες στο δικτυακό τόπο του συνεδρίου: