Thursday 28 March 2024

Ηλεκτρονική Δήλωση Μαθημάτων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Παρακαλούνται όλοι οι προπτυχιακοί φοιτητές του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε. της Σχολής Ο.Π.Ε., από τη Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014 έως και την Δευτέρα 31 Μαρτίου 2014 να υποβάλλουν την Ηλεκτρονική Δήλωση Μαθημάτων για την Εαρινή Περίοδο Ακαδημαϊκού Έτους 2013-2014, κάνοντας χρήση του Ιδρυματικού τους λογαριασμού (Webmail).

Επίσης σας υπενθυμίζουμε ότι είναι υποχρεωτική για όλους τους φοιτητές η Ηλεκτρονική Δήλωση Εγγραφής Εξαμήνου στην αρχή του κάθε εξαμήνου. Η εφαρμογή έχει τεθεί σε λειτουργία από 27/2/2014 έως 31/3/2014 και πραγματοποιείται επίσης κάνοντας χρήση του Ιδρυματικού λογαριασμού (Webmail) μπαίνοντας στον ηλεκτρονικό σύνδεσμο http://m.auth.gr που διατίθεται από το Κέντρο Υποστήριξης Τεχνολογιών Πληροφορικής του Α.Π.Θ.

Σε διαφορετική περίπτωση και σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 33 παρ. 2 του Νόμου 4009/2011, ΟΛΟΙ οι φοιτητές που δεν θα πραγματοποιήσουν Ηλεκτρονική Δήλωση Εγγραφής Εξαμήνου σε δύο συνεχόμενα εξάμηνα, ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ από τα Μητρώα του Τμήματος και ΧΑΝΟΥΝ τη φοιτητική τους ιδιότητα.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος