Wednesday 24 April 2024

Διατμηματικό Μάθημα της έδρας UNESCO του ΑΠΘ για την Εκπαίδευση στα Δικαιώματα του Ανθρώπου, τη Δημοκρατία και την Ειρήνη

Δείτε εδώ τα θέματα εισηγήσεων του διατμηματικού μαθήματος “Σύγχρονα Παγκόσμια Προβλήματα και η Ευθύνη του Επιστήμονα: διεπιστημονικές προσεγγίσεις”, το οποίο προσφέρεται από το Τμήμα Ψυχολογίας ως ελεύθερη επιλογή (κωδικός: ΨΥ-678) σε προπτυχιακούς φοιτητές και σε προπτυχιακές φοιτήτριες όλων των Τμημάτων του ΑΠΘ, για το εαρινό εξάμηνο 2022-23.

Το μάθημα γίνεται κάθε Τετάρτη, 5.15-9.00 μ.μ., στην αίθουσα 106 του νέου κτηρίου της Φιλοσοφικής Σχολής και πιστώνεται με 6 ECTS.

Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με το μάθημα, μπορείτε να επικοινωνείτε με την Εδρα UNESCO του Α.Π.Θ. για την Εκπαίδευση στα Δικαιώματα του Ανθρώπου, τη Δημοκρατία και την Ειρήνη στο email: unescochair_edu@auth.gr και στα τηλέφωνα: 2310 99- 5311, 7361.