Friday 29 March 2024

Τηλ. 2410 537805, fax: 2410 538448

Λάρισα, 13/11/2013

Βραβεία Μαρκατά σε μελλοντικούς δημοσιογράφους

Το Μορφωτικό Ίδρυμα της ‘Ένωσης Συντακτών Ημερησίων Εφημερίδων Θεσσαλίας – Στερεάς Ελλάδος και Εύβοιας θα απονείμει και φέτος τα βραβεία «Μαρίνου και Ιωάννου Μαρκατά».

Τα βραβεία απονέμονται σε τέσσερις αποφοίτους Λυκείου της θεσσαλικής περιφέρειας, που πέτυχαν τις υψηλότερες θέσεις εισαγωγής σε πανεπιστημιακές δημοσιογραφικές σχολές.

Οι απόφοιτοι Λυκείων της Θεσσαλίας που πέτυχαν σε πανεπιστημιακές σχολές Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης θα πρέπει να αποστείλουν στα γραφεία του Μορφωτικού Ιδρύματος (Μεγ. Αλεξάνδρου 3 – Λάρισα) μέχρι τις 30 Νοεμβρίου 2013 τα απαιτούμενα δικαιολογητικά και συγκεκριμένα:

– Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο του απολυτηρίου του Λυκείου, ώστε να  διαπιστώνεται το σχολείο αποφοίτησης.

– Βεβαίωση εισαγωγής σε δημοσιογραφική σχολή ΑΕΙ, από την οποία να προκύπτει και η σειρά εισαγωγής.

Η απονομή των βραβείων «Μαρκατά» θα γίνει σε ειδική εκδήλωση, σε χώρο και χρόνο που θα ανακοινωθεί στο επόμενο διάστημα.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην κα Ελένη Κισσάβου (τηλ. 6944 982514).