Wednesday 24 April 2024

Ανακοίνωση φοιτητικού διεθνούς διαγωνισμού PHOCOS 2022 (Διαγωνισμός φωτογραφίας)

Το Silk Road Universities (SUN) Network, στο οποίο το ΑΠΘ είναι μέλος, προσκαλεί τους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές του ΑΠΘ στον Διεθνή διαγωνισμό:  PHOCOS (Διαγωνισμός Φωτογραφίας SUN) 2022.

Στον εν λόγω διαγωνισμό, με θέμα «Παλεύοντας ενάντια στον Covid-19 στους Δρόμους του Μεταξιού» προσκαλούνται οι φοιτητές που επιθυμούν να συμμετέχουν, να υποβάλλουν έως 5 έργα τους, τα οποία θα παρουσιάσουν με ένα σύντομο κείμενο (200-300 λέξεων, τοποθεσία όπου τραβήχτηκε η φωτογραφία, γιατί, νόημα).

Προθεσμία υποβολής: 15 Δεκεμβρίου 2021.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την υποβολή υποψηφιοτήτων και το διαγωνισμό στην επισυναπτόμενη αφίσα “PHOCOS 2022” και στον ιστότοπο http://www.sun-silkroadia.org/page/activity02_1.

Οι φοιτητές που επιθυμούν να λάβουν μέρος, παρακαλούνται, αφού υποβάλλουν την υποψηφιότητά τους στην ιστοσελίδα του SUN Network, να ενημερώσουν σχετικά και το Τμήμα Διεθνών Σχέσεων στο email internat-rel@auth.gr.

Τμήμα Διεθνών Σχέσεων