Thursday 25 April 2024

ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ – Τελική εργασία (εξετάσεις) Σεπτέμβριος 2021

Ακολουθούν οι συνοπτικές οδηγίες για την εξέταση του μαθήματος στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου 2021. Στην περίπτωση που κάποιος/α φοιτητής/τρια χρωστά ΜΙΑ εργαστηριακή άσκηση κι επιθυμεί να εξεταστεί να επικοινωνήσει μαζί μου μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mmat@jour.auth.gr).
Η ημερομηνία καταληκτικής κατάθεσης της εργασίας είναι η Παρασκευή 24/9/2021 και θα γίνει μέσω της πλατφόρμας elearning.

Ραδιοφωνική εκπομπή

Η ραδιοφωνική εκπομπή με μέγιστη συνολική διάρκεια 10’ που θα παραχθεί ως τελική εξέταση για το μάθημα θα πρέπει να περιλαμβάνει τις εξής ενότητες:

• Σύντομο ραδιοφωνικό δελτίο ειδήσεων (1’)
  • Ρεπορτάζ με ενσωματωμένες πηγές (2’)
  • Συνέντευξη (5’)
  • Συνδετικά κείμενα
  • Μουσική επένδυση

Συγκεκριμένα:

• Το δελτίο ειδήσεων θα συνταχθεί παρακολουθώντας την ειδησεογραφία της ΔΕΥΤΕΡΑΣ 30/8/2021.
  • Το ρεπορτάζ θα είναι πρωτογενές για ένα θέμα που θα επιλέξετε εσείς.
  • Η συνέντευξη θα είναι επί πραγματικού θέματος που θα επιλέξετε εσείς. Δε θα γίνει μεταξύ των φοιτητών/τριων.

Συνοδευτικά παραδίδετε συνοπτικό κείμενο το οποίο περιλαμβάνει τα χαρακτηριστικά της εκπομπής.

Αναλυτικότερες οδηγίες υπάρχουν στο elearning.

Καλές παραγωγές!