Friday 29 March 2024

ΔΗ 5200 «Δημιουργική γραφή» Χειμερινό εξάμηνο 2022-23, δήλωση συμμετοχής

την Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου (ώρα 12:00, έναρξη λειτουργίας της φόρμας).

Το συγκεκριμένο μάθημα έχει στόχο να κατανοήσουν οι φοιτήτριες και οι φοιτητές τα βασικά συγγραφικά στάδια και τα συγγραφικά εργαλεία της μη μυθοπλαστικής αλλά και της μυθοπλαστικής αφήγησης, να εξοικειωθούν με βασικές αφηγηματικές πρακτικές, να ασκηθούν στη συγγραφή κειμένων και να λειτουργήσουν ως συγγραφική και αναγνωστική ομάδα, η οποία προσλαμβάνει κριτικά και επιμελείται τα κείμενα.

Θα γίνουν δεκτές και δεκτοί ΜΟΝΟ 18 φοιτήτριες και φοιτητές, καθώς το μάθημα έχει εργαστηριακή μορφή (υποχρεωτικές παρακολουθήσεις) και περιλαμβάνει εβδομαδιαίες ασκήσεις γραφής και την παρουσίαση/συζήτησή τους.   Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας με βάση την ηλεκτρονική δήλωση. Το μάθημα θα διεξάγεται Τετάρτη 14.30-17.00 στην αίθουσα 4Β.

Όταν ο αριθμός των συμμετοχών συμπληρωθεί, θα αναρτηθεί σχετική ανακοίνωση.

Η διδάσκουσα
Σοφία Νικολαΐδου