Thursday 18 April 2024

Δηλώσεις μαθημάτων για το χειμερινό εξάμηνο ακαδημαϊκού έτους 2018-2019

Οι ηλεκτρονικές δηλώσεις μαθημάτων για το χειμερινό εξάμηνο ακαδημαϊκού έτους 2018-2019, του Τμήματος Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ της Σχολής Ο.Π.Ε. του Α.Π.Θ., που αφορά την εξεταστική Ιανουαρίου 2019, θα γίνονται από 08 Οκτωβρίου 2018 έως και 21 Οκτωβρίου 2018, μόνο ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ, από την ιστοσελίδα https://sis.auth.gr με τη χρήση του Ιδρυματικού σας λογαριασμού (Webmail).

Διευκρινίζεται ότι οι δηλώσεις πτυχιακών εργασιών, υποβάλλονται την ίδια περίοδο σε έντυπη μορφή, στη Γραμματεία.

Με δεδομένο ότι, η δήλωση μαθημάτων πραγματοποιείται ηλεκτρονικά, μετά τη λήξη της παραπάνω προθεσμίας, δεν θα γίνονται δεκτές εκπρόθεσμες δηλώσεις, ούτε και κατόπιν γραπτής αιτήσεως, εκτός αν συντρέχουν σοβαροί λόγοι που να αποδεικνύονται.

Παρακαλούνται οι φοιτητές αφού ολοκληρώσουν τη διαδικασία επιλογής μαθημάτων και την ηλεκτρονική τους δήλωση, να αποθηκεύσουν σε μορφή pdf το «Αποδεικτικό Εγγραφής στο Α.Π.Θ.» και να το εκτυπώσουν, καθώς αποτελεί το μοναδικό στοιχείο υποβολής της.

Τέλος, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η δήλωση εγγραφής εξαμήνου, δεν αποτελεί δήλωση μαθημάτων.

Για όποιο πρόβλημα θα απευθύνεστε στη Γραμματεία το Τμήματος, εντός της προθεσμίας με e-mail (info@jour.auth.gr).