Wednesday 24 April 2024

Προκήρυξη ανταποδοτικών υποτροφιών 2018

Όσοι προπτυχιακοί φοιτητές του πέμπτου (Ε΄) εξαμήνου ή μεταπτυχιακοί, που βρίσκονται σε κανονική διάρκεια φοίτησης (α΄ ή β΄ έτος), ενδιαφέρονται για την ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΝΤΑΠΟΔΟΤΙΚΩΝ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ να υποβάλλουν στη θυρίδα της Γραμματείας του Τμήματος, το αργότερο μέχρι τις 12 Ιανουαρίου 2018, τα απαραίτητα δικαιολογητικά που είναι τα εξής:

1. Αίτηση με επικολλημένη φωτογραφία τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
  2. Αναλυτική βαθμολογία.
  3. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης.
  4. Εκκαθαριστικό σημείωμα της εφορίας φορολογικού έτους 2016 για το οικογενειακό και το ατομικό εισόδημα.
  5. Το ανάλογο πιστοποιητικό για όσους φοιτητές επικαλούνται κοινωνικούς λόγους, όπως ορφανοί, πολύτεκνοι τρίτεκνοι, σοβαροί λόγοι υγείας, AMEA, μονογονεϊκή οικογένεια, αδέλφια φοιτητές σε άλλη πόλη κ.α.
  6.  Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599 στην οποία αναγράφεται ότι δεν λαμβάνει υποτροφία από άλλη πηγή, ούτε συμμετέχει σε άλλα χρηματοδοτούμενα προγράμματα από το Α.Π.Θ. ή προγράμματα που χρηματοδοτούνται από τον τακτικό προϋπολογισμό του Α.Π.Θ.

Σχετικά αρχεία