Friday 19 April 2024

Ειδική Ενημερωτική Εκδήλωση για την Παιδεία στα Μέσα

Την Πέμπτη 7 Δεκεμβρίου μεταξύ 17.00-19.00 διοργανώνουμε ειδική ενημερωτική εκδήλωση για την Παιδεία στα Μέσα, η οποια θα πραγματοποιηθεί στην ΕΣΗΕΜΘ, Στρατηγού Καλλάρη 5. Θα μιλήσουν οι : Σοφία Ασλανίδου -Καθηγήτρια Ανώτατης Σχολής Παιδαγωγικής και Τεχνολογίας, Αντιπρόεδρος ΔΕΠΘΕ, Ανδρέας Βέγλης- Καθηγητής Τμήμα Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ ΑΠΘ, Σοφία Θεοδοσιάδου-Μεταδιδάκτορας ΑΠΘ, Γιάννης Κοτσιφός- Διευθυντής ΕΣΗΕΜ-Θ, Νάγια Καλφέλη, Υπ. Διδάκτορας ΑΠΘ, Γρηγόρης Πασχαλίδης- Καθηγητής Τμήμα Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ ΑΠΘ, Περικλής Πολίτης- Αν. Καθηγητής Τμήμα Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ ΑΠΘ, Νίκος. Παναγιώτου-Επίκουρος Καθηγητής Τμήμα Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ ΑΠΘ, Θωμάς Σιώμος-Δημοσιογράφος- Υπ. Διδάκτορας ΑΠθ, Χρήστος Φραγκονικολόπουλος- Αν. Καθηγητής Τμήμα Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ ΑΠΘ, Φίλιος Στάγκος – Διευθυντής ΔΕΠΘΕ.

Η εκδήλωση οργανώνεται από το Τμήμα Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ, το Media Literacy Institute στα πλαίσια της Ελληνικής Εβδομάδας για την Παιδεία στα Μέσα (4-10 Δεκεμβρίου 2017) για ένα θέμα με αυξανόμενη σημασία.