Thursday 28 March 2024

Πρόσκληση στην παρουσίαση βιβλίου «Η πανεπιστημιούπολη του Α.Π.Θ. ως πεδίο αρχιτεκτονικού και αστικού εκσυγχρονισμού»

Tο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, το Αρχαιολογικό Μουσείο Θεσσαλονίκης και ο εκδοτικός οίκος University Studio Press, σας προσκαλούν στην παρουσίαση του βιβλίου του Νίκου Καλογήρου, καθηγητή και προέδρου του Τμήματος Αρχιτεκτόνων Π.Σ. Α.Π.Θ., με τίτλο «Η πανεπιστημιούπολη του Α.Π.Θ. ως πεδίο αρχιτεκτονικού και αστικού εκσυγχρονισμού», την Πέμπτη 6 Απριλίου, στις 19:00, στην Αίθουσα «Μανώλης Ανδρόνικος» του Αρχαιολογικού Μουσείου Θεσσαλονίκης.

Η εκδήλωση εντάσσεται στο πλαίσιο των παράλληλων εκδηλώσεων της έκθεσης «ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ-ΠΟΛΗ Α.Π.Θ.: 90+ ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ/100+ ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ»