Thursday 28 March 2024

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΠΘ ΠΕΜΠΤΗ 12.1.2017

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω της συνεχιζόμενης κακοκαιρίας και των προβλημάτων μετακίνησης αναστέλλονται τα μαθήματα και όλες οι εκπαιδευτικές δραστηριότητες για την Πέμπτη 12.1.2017.

Το Φοιτητικό Αναγνωστήριο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης θα λειτουργήσει κανονικά σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Η Π.Φ. Λέσχη θα συνεχίσει να λειτουργεί σύμφωνα με προηγούμενη ανακοίνωση.
Όλες οι υπηρεσίες του Πανεπιστημίου θα λειτουργήσουν κανονικά, αλλά η ώρα προσέλευσης όλων των υπαλλήλων λόγω των καιρικών συνθηκών ορίζεται περίπου στις 9:00πμ. Οι υπηρεσίες καθαριότητας και συντήρησης (τεχνικό συνεργείο) θα λειτουργήσουν με ώρα προσέλευσης τις 8:00πμ και σε δύο βάρδιες (πρωινή – απογευματινή) σύμφωνα με τις οδηγίες των προϊσταμένων τους για την αντιμετώπιση προβλημάτων στις εγκαταστάσεις εν όψει της επανάληψης των μαθημάτων. Προτείνεται σε όλους τους εργαζόμενους στο ΑΠΘ να χρησιμοποιήσουν τα μέσα μαζικής μεταφοράς αντί των ιδιωτικών τους οχημάτων όπου είναι αυτό δυνατό.

Η λειτουργία των υπηρεσιών των περιφερειακών εγκαταστάσεων (εκτός κεντρικής πανεπιστημιούπολης) θα γίνει με απόφαση των Κοσμητόρων και Προέδρων των αντίστοιχων Τμημάτων.

Για τη διεξαγωγή μαθημάτων την Παρασκευή 13.1.2017, θα εκδοθεί νέα ανακοίνωση την Πέμπτη το απόγευμα.

Οι Πρυτανικές Αρχές