Thursday 28 March 2024

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επιτροπή Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης
Κέντρο Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης

Δυνατότητα ελέγχου και διόρθωσης προσωπικών στοιχείων στην Πανεπιστημιακή Υπηρεσία Καταλόγου (ΠΥΚΑ)

Αγαπητά μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας,

σας υπενθυμίζουμε τη δυνατότητα ελέγχου των στοιχείων σας στην
Πανεπιστημιακή Υπηρεσία Καταλόγου ΑΠΘ (ΠΥΚΑ). Η ΠΥΚΑ είναι το μητρώο προσωπικού και φοιτητών του ΑΠΘ, που συγκεντρώνει την πιο πρόσφατη ενημέρωση, ώστε να διευκολύνει τις διοικητικές υπηρεσίες στην αποτελεσματική εξυπηρέτηση των μελών του ΑΠΘ.

Μπορείτε να ελέγξετε τα στοιχεία σας όπως είναι καταχωρημένα στην ΠΥΚΑ, χρησιμοποιώντας τον ιδρυματικό σας λογαριασμό. Αν διαπιστώσετε κάποιο λάθος ή έλλειψη, μπορείτε να υποβάλετε αίτημα για διόρθωση μέσω του ίδιου περιβάλλοντος. Το αίτημά σας θα προωθηθεί αυτόματα στην αρμόδια υπηρεσία (κατά περίπτωση), η οποία θα το ελέγξει και θα προβεί στην αντίστοιχη διόρθωση των στοιχείων σας.

Σήμερα, τα δεδομένα της ΠΥΚΑ αξιοποιούνται από:

Για οποιαδήποτε σχόλια, απορίες ή προβλήματα μπορείτε να επικοινωνήσετε με την υπηρεσία εξυπηρέτησης χρηστών του Κέντρου Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης.

Με εκτίμηση,

Κέντρο Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης ΑΠΘ