Thursday 28 March 2024

Συμβολική αναστολή του εκπαιδευτικού, ερευνητικού και διοικητικού έργου του Τμήματος

Σύμφωνα με ψήφισμα της Συγκλήτου του ΑΠΘ (Συνεδρίαση υπ’ αριθ. 2852/5-10-12) αποφασίστηκε η συμβολική αναστολή του εκπαιδευτικού, ερευνητικού και διοικητικού έργου του ΑΠΘ, την Πέμπτη 11 και την Παρασκευή 12 Οκτωβρίου. Ως εκ τούτου, αυτές τις δύο μέρες το Τμήμα Δημοσιογραφίας & ΜΜΕ δεν θα λειτουργήσει, ενώ καλούμε τους διδάσκοντες και τους φοιτητές του Τμήματος να συμμετάσχουν στις εξής προγραμματισμένες εκδηλώσεις διαμαρτυρίας για τα προβλήματα λειτουργίας του ΑΠΘ:
α.  κοινή πορεία όλων των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας προς το Υπουργείο Μακεδονίας – Θράκης, την Πέμπτη, στις 11 π.μ. και συνάντηση αντιπροσωπείας μελών της Συγκλήτου με τον Υπουργό
β.  συγκέντρωση των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας του ΑΠΘ έξω από το Δημαρχείο Θεσσαλονίκης, την Παρασκευή, στις 7 μ.μ.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Δημοσιογραφίας & ΜΜΕ
Γρηγόρης Πασχαλίδης – αναπληρωτής καθηγητής