Friday 19 April 2024

Προκήρυξη θέσεων απασχόλησης μεταπτυχιακών φοιτητών 2011-12

Το Τμήμα Δημοσιογραφίας & ΜΜΕ προκηρύσσει 4 θέσεις έμμισθων μεταπτυχιακών φοιτητών (Α και Β κύκλου σπουδών (υποψήφιοι διδάκτορες)) για το ακαδημαϊκό έτος 2011-12. Κάθε φοιτητής θα απασχολείται 7 με 8 ώρες ανά εβδομάδα. Το ύψος της ωριαίας αντιμισθίας είναι 8 € πλέον των εργοδοτικών εισφορών.
Τα κριτήρια επιλογής είναι:
• Επίδοση στις έως τώρα σπουδές
• Προσόντα σε σχέση με τις υπό πλήρωση θέσεις
• Χαμηλό οικογενειακό ή ατομικό εισόδημα.
• Ο/Η υποψήφιος/α να μη λαμβάνει συγχρόνως υποτροφία από άλλη πηγή (υποβάλλεται υπεύθυνη δήλωση).
• Άλλοι κοινωνικοί και οικογενειακοί λόγοι (όπως ορφανοί, πολύτεκνοι, άλλα αδέλφια φοιτητές κ.α.) οι οποίοι θα αξιολογούνται από την ΓΣΕΣ του Τμήματος και θα τεκμηριώνονται από αντίστοιχα δικαιολογητικά.

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν αίτηση, βιογραφικό και τα ανάλογα δικαιολογητικά στη γραμματεία του τμήματος έως την Παρασκευή 16/12/11.