Friday 29 March 2024

Συμμετοχή του Τμήματος Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ στο 22ο Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης

Με το ντοκιμαντέρ «Ξενάγηση στο πάρκο Εθνικής Συμφιλίωσης», που δημιούργησαν οι φοιτητές/τριες Νικολέτα Αποστολίδου, Φοίβος Θεοδωρίδης και Αλεξία Κούβελα, με την επίβλεψη του μέλους ΕΔΙΠ Ελισάβετ Τζίνα Γεωργιάδου, το Τμήμα Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ συμμετέχει στο 22ο Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης. Στο ντοκιμαντέρ, που ολοκληρώθηκε στο πλαίσιο του Προγράμματος Διάπλαση του Τηλεοπτικού Σταθμού της Βουλής των Ελλήνων, ο Ραϊμόνδος Αλβανός ξεναγεί τους θεατές στο Πάρκο Εθνικής Συμφιλίωσης του Ιδρύματος της Βουλής των Ελλήνων για τον Κοινοβουλευτισμό και τη Δημοκρατία, στον Γράμμο της Καστοριάς, επιχειρώντας να αναδείξει την ύψιστη σημασία της συμφιλίωσης για την οικοδόμηση ενός ειρηνικού κόσμου.

Σας προσκαλούμε να δείτε τη δουλειά των φοιτητών/τριών μας στο 25.40’’εδώ https://online.filmfestival.gr/search.html?q=greek-students-make-films