Tuesday 16 April 2024

Πρόσκληση Γενικής Συνέλευσης (αριθμ. 408)

Καλούνται τα μέλη της Συνέλευσης του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας να προσέλθουν σε συνεδρίαση που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 14 Μαΐου 2019 και ώρα 09.30 π.μ. στην αίθουσα 2β, 2ος όροφος του κτηρίου του Τμήματος (Εγνατία 46).

Σε περίπτωση μη απαρτίας θα επαναληφθεί την επομένη, Τετάρτη 15 Μαΐου 2019, την ίδια ώρα και στον ίδιο τόπο.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ (αριθμ. 408).

1. Επικύρωση Πρακτικών.
  2. Αναμόρφωση του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος.
  3. Αναθέσεις Μαθημάτων του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανι-κών Υπολογιστών του Α.Π.Θ., σε μέλη Δ.Ε.Π. του Τμήματος.
  4. Αίτηση διακοπής επιστημονικής αδείας μέλους Δ.Ε.Π. του Τμήματος (κ. Ν. Πα-ναγιώτου).
  5. Αίτηση τροποποίησης επιστημονικής αδείας μέλους Δ.Ε.Π. του Τμήματος (κ. Ζ. Βερβεροπούλου).
  6. Αίτηση εκπαιδευτικής αδείας μέλους Ε.ΔΙ.Π. του Τμήματος (κ. Μ. Ματσιώλα).
  7. Ενημέρωση του Κοσμήτορα της Σχολής Ο.Π.Ε. του Α.Π.Θ., για την άσκηση δρα-στηριότητας του Αναπληρωτή Καθηγητή του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας με κατ’ αποκοπή αποζημίωση του άρθρου 23 του Ν.4009/2001 όπως τροποποιήθηκε και ισχύει.
  8. Ύλη κατατακτηρίων εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2019-2020.
  9. Επαγγελματικά δικαιώματα αποφοίτων του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε της Σχολής Ο.Π.Ε. του Α.Π.Θ.
  10. Ενημέρωση για το κτηριακό μετά από τη συζήτηση του θέματος στη Κοσμη-τεία της Σχολής Ο.Π.Ε. του Α.Π.Θ.
  11. Αναγόρευση αποφοίτων του Ελληνόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
  12. Αναγόρευση αποφοίτων του Αγγλόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
  13. Αναμόρφωση του Εσωτερικού Κανονισμού του Αγγλόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος.
  14. Φοιτητικά.
    Α. Π.Π.Σ.