Thursday 28 March 2024

Προκήρυξη υποτροφιών για θερινά μαθήματα σερβικής γλώσσας από το Πανεπιστήμιο του Βελιγραδίου

Σας πληροφορούμε ότι στο πλαίσιο της Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του Α.Π.Θ. με το University of Belgrade της Σερβίας, περιήλθε στο Τμήμα Διεθνών Σχλεσεων η παρακάτω αλληλογραφία, την οποία και σας διαβιβάζουμε.

Όπως αναφέρεται, θα χορηγηθούν δεκαπέντε (15) υποτροφίες, σε προπτυχιακούς ή μεταπτυχιακούς φοιτητές των Τμημάτων σας, για την παρακολούθηση θερινών μαθημάτων Σερβικής γλώσσας, από 7 Ιουλίου έως 27  Ιουλίου, 2018.

Η υποτροφία περιλαμβάνει απαλλαγή διδάκτρων, δωρεάν παροχή σίτισης και στέγασης σε φοιτητικές εστίες του Βελιγραδίου.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να συμπληρώσουν την συνημμένη αίτηση και να την στείλουν μαζί με μια συνοδευτική επιστολή στην οποία θα πρέπει να αναφέρουν τους λόγους για τους οποίους θέλουν να παρακολουθήσουν τα μαθήματα Σερβικών στην ηλεκτρονική διέυθυνση vojkans@hotmail.com   μέχρι τις 20 Ιουνίου 2018, με κοινοποίηση στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων (internat-rel@auth.gr).

Παρακαλούμε για ενημέρωση των τυχόν ενδιαφερομένων φοιτητών και ανάρτηση του παρόντος (με την συνημμένη αίτηση) στον πίνακα ανακοινώσεων του Τμήματός σας.