Thursday 18 April 2024

Πρόσκληση Γενικής Συνέλευσης (αριθμ. 378)

Καλούνται τα μέλη της Συνέλευσης του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας να προσέλθουν σε συνεδρίαση που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 23 Μαΐου 2018 και ώρα 09.30 π.μ. στην αίθουσα 2β, 2ος όροφος του κτηρίου του Τμήματος (Εγνατία 46).

Σε περίπτωση μη απαρτίας θα επαναληφθεί στις 10.00 π.μ. την ίδια ημέρα και στον ίδιο τόπο.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ (αριθμ. 378)

1. Επικύρωση Πρακτικών.
  2. Αιτήσεις επιστημονικών αδειών μελών Δ.Ε.Π. του Τμήματος.
  3. Αίτηση εκπαιδευτικής αδείας μέλους Ε.ΔΙ.Π. του Τμήματος.
  4. Αναθέσεις διδασκαλίας ακαδημαϊκού έτους 2018-2019.
  5. Αναθέσεις διδασκαλίας μαθημάτων του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών της Πολυτεχνικής Σχολής του Α.Π.Θ., σε μέλη Δ.Ε.Π. του Τμήματος.
  6. Επικαιροποίηση μαθημάτων του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος ακαδημαϊκού έτους 2018-2019.
  7. Ύλη κατατακτηρίων εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2018-2019.
  8. Επικαιροποίηση Ενιαίου Μητρώου του Τμήματος.
  9. Ορισμός Εκπροσώπων του Τμήματος για το κτηριακό ζήτημα.
  10. Μετάταξη εκπαιδευτικών δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σε θέσεις Ε.Ε.Π. και Ε.ΔΙ.Π. του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε. (κ. Κ. Δημητριάδη).
  11. Οικονομικά αιτήματα.
  12. Αντικατάσταση της κ. Δ. Δημητρακοπούλου, επίκουρης καθηγήτριας στο Τμήμα, από την επίβλεψη των διπλωματικών εργασιών φοιτητών του Αγγλόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών, ακαδημαϊκού έτους 2016-2017.
  13. Αιτήσεις φοιτητών του Αγγλόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών, με ακαδημαϊκό έτος εισαγωγής 2016-2017, για τρίτη και οριστική παράταση σπουδών για ένα τετράμηνο, έως 30/09/2018 και επιπλέον χρέωση διδάκτρων αξίας 1.000€.
  14. Αναγόρευση αποφοίτων του Ελληνόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε.
  15. Αναγόρευση αποφοίτων του Αγγλόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε.
  16. Ορισμός θέματος της επί διδακτορία διατριβής του υποψήφιου διδάκτορα του Τμήματος κ. Β. Μαυρόπουλου.
  17. Ανασύνθεση της Τριμελούς Συμβουλευτικής Επιτροπής του υποψήφιου διδάκτορα του Τμήματος κ. Ευριπίδη Ζαντίδη, λόγω συνταξιοδότησης του κ. Ν. Κόντου.
  18. Τροποποίηση του θέματος της διδακτορικής διατριβής της υποψήφιας διδάκτορος του Τμήματος κ. Σοφίας Καρεκλά.
  19. Τροποποίηση του θέματος της διδακτορικής διατριβής του υποψήφιου διδάκτορα του Τμήματος κ. Ευριπίδη Ζαντίδη.
  20. Ετήσια Έκθεση Προόδου υποψήφιου διδάκτορα του Τμήματος κ. Mustafa Sel-cuk.
  21. Αίτηση διαγραφής υποψήφιας διδάκτορος του Τμήματος κ. Μαρίνας Καρπόζηλου.
  22. Φοιτητικά :
    Α) Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
    Β) Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
  23. Ανακοινώσεις-Αιτήσεις-Προτάσεις.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος