Friday 19 April 2024

Υποτροφία Ινδονησιακών Τεχνών & Πολιτισμού

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί αναλυτική ανακοίνωση, με ενεργοποιημένους συνδέσμους προς όλα τα απαραίτητα έντυπα (προκήρυξη, αίτηση, δήλωση) σχετικά με τη χορήγηση μίας (1) υποτροφίας σε Έλληνα ή Ελληνίδα, φοιτητή ή φοιτήτρια, για την παρακολούθηση ενός τρίμηνου (17 Μαρτίου – 24 Ιουνίου) προγράμματος γνωριμίας με τις ινδονησιακές τέχνες (Madurese Gamelan, Batik, Krawitan, Javanese dance, Balinese dance) και τον πολιτισμό της χώρας, σε 6 διαφορετικά γεωγραφικά διαμερίσματα της Ινδονησίας.

Η υποτροφία είναι πλήρης (απαλλαγή από τέλη, διαμονή/διατροφή, επίδομα διαβίωσης, στοιχειώδης ασφάλεια υγείας, δωρεάν πρόγραμμα δραστηριοτήτων/περιηγήσεων).

Οι αιτήσεις υποβάλλονται έως τις 25 Ιανουαρίου 2018 στην Πρεσβεία της Ινδονησίας στην Αθήνα.

Επισημαίνεται στους ενδιαφερόμενους/-ες ότι μπορούν να κάνουν αίτηση και για το έτερο πρόγραμμα υποτροφιών Darmasiswa της Ινδονησίας, για την εκμάθηση της Ινδονησιακής γλώσσας (Bahasa). Δείτε εδώ.

ΤΜΗΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ Α.Π.Θ.