Thursday 28 March 2024

Σεμινάριο «Ψυχική Υγεία και ΜΜΕ»

Το σεμινάριο απευθύνεται στους φοιτητές και φοιτήτριες του Τμήματος Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ. Έχει σαν στόχο την ενημέρωση των φοιτητών/τριών για τη σωστή προβολή των ζητημάτων ψυχικής υγείας από τα ΜΜΕ. Εισηγήτριες είναι η κα Δόμνα Ευαγγελίδου, Επισκέπτρια Υγείας και η κα Μαυροπούλου Αναστασία, Ειδικευόμενη Ψυχίατρος (Γ.Ν.Θ. «Γ. Παπανικολάου» – Ψ. Ν. Θ.). Το σεμινάριο, το οποίο θα έχει βιωματικό χαρακτήρα, θα διαρκέσει 3 εβδομάδες (1, 8, και 15 Δεκεμβρίου 2017) και θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης. Η πρώτη συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 1 Δεκεμβρίου (5-7.30μμ, Αίθουσα 4α, Εγνατία 46).

Οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν συμμετοχή με email στον Α. Γαρδικιώτη (agardiki@jour.auth.gr). Λόγω του περιορισμένου αριθμού θέσεων θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας. Στην αίτηση συμμετοχής οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αναφέρουν και το εξάμηνο σπουδών τους.

Α. Γαρδικιώτης