Friday 29 March 2024

Δευτέρες της Τέχνης στο ΑΠΘ: Προβολή του ντοκιμαντέρ «Ένα ταξίδι στον χρόνο με τις γυναίκες του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης»

Ο Πρύτανης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, Καθηγητής Περικλής Α. Μήτκας, σας προσκαλεί στην προβολή του ντοκιμαντέρ

της Τέσσας Δουλκέρη, Καθηγήτριας ΑΠΘ
τη Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2017
στις 18:45, στην Αίθουσα Τελετών ΑΠΘ.

Πρόσκληση

Το ντοκυμαντέρ προβάλλεται στο πλαίσιο των εκδηλώσεων “Δευτέρες της Τέχνης στο ΑΠΘ”

Μετά την προβολή θα ακολουθήσει συζήτηση. Παρεμβαίνουν:

• Μάρω Βλαχοπούλου, Καθηγήτρια Τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής, Κοσμήτορας Σχολής Επιστημών Πληροφορίας Πανεπιστημίου Μακεδονίας
  • Δημήτρης Κωβαίος, Καθηγητής Τμήματος Γεωπονίας, Κοσμήτορας Σχολής Γεωπονίας, Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος ΑΠΘ
  • Νικόλαος Ιντζεσίλογλου, Ομότιμος Καθηγητής Τμήματος Νομικής ΑΠΘ
  • Ελισάβετ Σακελλαρίδου, Ομότιμη Καθηγήτρια Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΑΠΘ.

Τη συζήτηση συντονίζει ο Πρόεδρος της Επιτροπής Πολιτισμού και Επικοινωνίας ΑΠΘ, Καθηγητής Σπύρος Βούγιας.

Δείτε το trailer του ντοκυμαντέρ: https://www.youtube.com/watch?v=fIMqui-SJkE