Friday 29 March 2024

Πρόσκληση Γενικής Συνέλευσης (αριθμ. 358)

Καλούνται τα μέλη της Συνέλευσης του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας να προσέλθουν σε συνεδρίαση που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 09.30 π.μ. στην αίθουσα 2β, 2ος όροφος του κτηρίου του Τμήματος (Εγνατία 46).

Σε περίπτωση μη απαρτίας θα επαναληφθεί στις 10.00 π.μ. την ίδια ημέρα και στον ίδιο τόπο.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ (αριθμ. 358).

1. Επικύρωση πρακτικών.
  2. Προκήρυξη κενής θέσης μέλους Δ.Ε.Π.
  3. Προκήρυξη μίας θέσης Δ.Ε.Π. στη βαθμίδα του Καθηγητή πρώτης βαθμίδας, με γνωστικό αντικείμενο «Οικονομία και Διοίκηση (Μάνατζμεντ) των Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας», μετά από αίτηση του Αναπληρωτή Καθηγητή κ. Γ. Τσουρβάκα.
  4. Σχετικά με την επαναφορά του φακέλου που αφορά στην ένταξη των κ.κ. Σ. Παπαχρήστου και Ο. Κώνστα, διοικητικών υπαλλήλων στην κατηγορία Ε.Τ.Ε.Π., στο Τμήμα Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε.
  5. Υπόμνημα του Καθηγητή πρώτης βαθμίδας κ. Γ. Πασχαλίδη, αναφορικά με την αξιολόγηση-επιλογή υποψηφίων στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», με τίτλο «Απόκτηση Ακαδημαϊκής Διδακτικής Εμπειρίας σε νέους Επιστήμονες, κατόχους Διδακτορικού».
  6. Υποτροφίες από το Ίδρυμα Μπότση.
  7. Έλεγχος νομιμότητας των πέρα του καθορισμένου αριθμού εισακτέων ακ. έτους 2017-2018 (Αλλοδαποί-Αλλογενείς).
  8. Επιτροπή Αριστείας του Α.Π.Θ.
  9. Επικύρωση αποτελεσμάτων εισαγωγής στο Ελληνόφωνο Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών του Τμήματος, ακαδημαϊκού έτους 2017-2018.
  10. Ορισμός Συμβούλων Καθηγητών για πρωτοετείς μεταπτυχιακούς φοιτητές.
  11. Αναγόρευση μεταπτυχιακών φοιτητών του Αγγλόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος.
  12. Αναγόρευση μεταπτυχιακών φοιτητών του Ελληνόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος.
  13. Ορισμός τριμελών εξεταστικών επιτροπών μεταπτυχιακών φοιτητών του Τμήματος.
  14. Διαγραφή φοιτητών του Ελληνόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών λόγω παρέλευσης του μέγιστου χρόνου σπουδών τους.
  15. Ορισμός επταμελούς εξεταστικής επιτροπής υποψήφιας διδάκτορος κ. Σόνιας Κεφαλίδου.
  16. Οικονομικά.
  17. Πρακτική Άσκηση.
  18. Φοιτητικά :
    1. Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
    2. Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών.
  19. Ανακοινώσεις-Αιτήσεις-Προτάσεις

Ο  Πρόεδρος του Τμήματος