Thursday 18 April 2024

Τιμητική εκδήλωση για τον Ομότιμο Καθηγητή του ΑΠΘ και τέως Πρόεδρο του Δ.Σ. του ΙΜΜΑ, κ. Ιωάννη Κ. Χασιώτη.

Ο Πρύτανης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, Καθηγητής κ. Περικλής Α. Μήτκας,  και ο Πρόεδρος του Δ.Σ. του Ιδρύματος Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα,  κ. Νικόλαος Μαργαρόπουλος σας προσκαλούν σε τιμητική εκδήλωση για τον Ομότιμο Καθηγητή του ΑΠΘ και τέως Πρόεδρο του Δ.Σ. του ΙΜΜΑ, κ. Ιωάννη Κ. Χασιώτη.

Στην εκδήλωση θα μιλήσει ο Πρύτανης του ΑΠΘ με θέμα:  «Οι πολλαπλές διαδρομές της Εκπαίδευσης στο Πανεπιστήμιο που αλλάζει»

Την Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017, ώρα 12:00 μ., στο Μουσείο Μακεδονικού Αγώνα, Αίθουσα «Αλέξανδρος Χαΐτογλου» (Προξένου Κορομηλά 23).

Η εκδήλωση εντάσσεται στο πλαίσιο της διοργάνωσης «ΑΠΘ στην πόλη», που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017 και ώρες 11:00 – 20:00, στην Πλατεία Αριστοτέλους.