Friday 19 April 2024

Υποδοχή Πρωτοετών Φοιτητών – «Γνωρίζοντας το Πανεπιστήμιό μου»

Ο Co.Mv.o.S. (Cooperation and Motivation of Students) υποδέχεται για ακόμα μία ακαδημαϊκή χρονιά τους νέους φοιτητές του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, εξασφαλίζοντας την καλύτερη δυνατή ενσωμάτωσή τους στο νέο τους «σπίτι». Οι νέοι φοιτητές θα έχουν τη δυνατότητα να γνωρίσουν και να συνομιλήσουν με τα μέλη της ομάδας, ώστε να συζητήσουν μαζί τους οποιαδήποτε απορία ή προβληματισμό έχουν, τόσο σχετικά με τις σπουδές στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, όσο κι εν γένει σε σχέση με την πολυσυζητημένη φοιτητική ζωή. Παράλληλα, σε συνεργασία με τα Κέντρα Ξένων Γλωσσών ASSOS, θα μπορέσουν να διεκδικήσουν δύο υποτροφίες, που θα κληρωθούν μετά το πέρας των ομιλιών.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στις 5 Οκτωβρίου και ώρες 10:00-14:00 στο Αμφιθέατρο Ι του ΚΕ.Δ.Ε.Α.

Στο βασικό μέρος της εκδήλωσης, οι φοιτητές θα γνωρίσουν τις σημαντικότερες δομές του Α.Π.Θ., καθώς θα πραγματοποιήσουν ομιλίες εκπρόσωποι από:

• Το Γραφείο Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων
  • Το Κέντρο Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης