Saturday 20 April 2024

3rd Leadership Forum 2016 – Thessaloniki

Δείτε την παρακάτω ανακοίνωση για εκδήλωση του Ελληνο-Αμερικανικού Εμπορικού Επιμελητηρίου. Για τη δήλωση συμμετοχής τους απευθύνονται στη Γραμματεία της Κοσμητείας, είτε τηλεφωνικά στα νούμερα 2310- 996530, 996524, είτε ηλεκτρονικά στο info@eps.auth.gr, μέχρι την Παρασκευή 11/11/2016 και ώρα 11:00 πμ.

Το Ελληνο-Aμερικανικό Εμπορικό Επιμελητήριο σε συνεργασία με την Επιτροπή Leadership του Επιμελητηρίου έχει εκπονήσει ένα πολύ ενδιαφέρον πρόγραμμα από εκδηλώσεις με το γενικό τίτλο LEADERSHIP FORUMS, οι οποίες απευθύνονται σε νέους ηλικίας από 17 – 25 ετών, (δηλαδή μαθητές τελευταίας τάξης Λυκείου και φοιτητές). Ήδη μέσα στο 2014, στο 2015 και στο 2016 έχουν πραγματοποιηθεί 6 εκδηλώσεις με πολύ μεγάλη επιτυχία και σημαντική προσέλευση νέων από εκπαιδευτικά Ιδρύματα δημόσια και ιδιωτικά.

Η τρίτη εκδήλωση του νέου κύκλου με τίτλο LEADERSHIP FORUM: “ΣΥΖΗΤΩΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΓΙΑ  ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ KAI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ”, θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 15 Νοεμβρίου 2016, ώρα 17.00, στις εγκαταστάσεις του Ομίλου Επιχειρήσεων Σαρακάκη στην Θεσσαλονίκη, (5ο xλμ. Ε.Ο. Θεσσαλονίκης-Αθηνών, στην περιοχή Καλοχωρίου).

Ο Πρόεδρος του Ελληνο-Αμερικανικού Εμπορικού Επιμελητηρίου κ. Σίμος Αναστασόπουλος κρίνοντας απαραίτητη τη διασύνδεση της εκπαίδευσης των νέων ανθρώπων με την αγορά εργασίας και την επιχειρηματικότητα, προσφέρει στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν την εκδήλωση 20 άτομα (επίλεκτοι φοιτητές ηλικίας έως 25 ετών), συνοδευόμενοι από ένα καθηγητή (δηλ. συνολικά 21 άτομα).