Friday 29 March 2024

Πρόσκληση σε παρακολούθηση εκδήλωσης της AIESEC

Η AIESEC είναι ο μεγαλύτερος παγκόσμιος φοιτητικός οργανισμός, εθελοντικός και μη κερδοσκοπικός. Δίνει την ευκαιρία στους φοιτητές να αναπτύξουν τα ηγετικά και προσωπικά τους χαρακτηριστικά μέσω ανταλλαγών σε όλο τον κόσμο και έχοντας θετικό αντίκτυπο στην κοινωνία. Περισσότερα για τον οργανισμό μπορείτε να μάθετε εδώ.

Οι ανταλλαγές αυτές γίνονται μέσω του προγράμματος κοινωνικής δράσης στο εξωτερικό της AIESEC, Global Citizen. Ανάλογα με τη θεματική που θα επιλέξει ο φοιτητής, το Global Citizen πραγματοποιείται σε σχολεία, ιδρύματα ή ΜΚΟ και διαρκεί 6 εβδομάδες. Δεν χρειάζεται να έχει κάποια προϋπηρεσία και θα λάβει εκπαίδευση και υποστήριξη από την AIESEC πριν και κατά την διάρκεια του προγράμματος.

Στις 20 Μαρτίου, στις 16:30 οργανώνει μία εκδήλωση στο ΚΕ.ΔΕ.Α (κόκκινο κτίριο, πίσω από τη φοιτητική λέσχη) στο αμφιθέατρο 2, όπου θα ενημερώσει τους φοιτητές πλήρως για το πρόγραμμα αυτό.

Δείτε το δελτίο τύπου

Ιωάννα Θεοφυλακτίδου